Trasy

Tak trasy jsou na bohutínské žábě  dvojího druhu: pro pěší a pro cyklisty.

Cyklotrasy nám vyhotovil dle našich předchozích podkladů Miloslav Štercl na serveru www.gpsies.com.  Takže kdo má pokročilejší navigaci, tak to jistě ocení. Komu stačí stručný itinerář,  tak tomu také vyhovíme. Pokud ale nejste domorodci a nechcete se na každé křižovatce ptát na cestu, tak vám jistě pomůže náš podrobnější popis trasy, který připravujeme.

Název trasy a její skutečná délka se může lišit. Je to dáno tím, že v době, kdy byly tyto trasy tvořeny, nebyly ještě mapové aplikace, které by s přesností na metry dokázaly počítat trasu a krokoměry také nebyly. Také je to tím, že trasa v mapě je čára v jedné rovině (tedy když nezahrnujete vrstevnice) a diky nezahrnutí vrstevnic vznikají nepřesnosti v kopcovitém profilu trasy.

Dále důvod, proč se číslovka v názvu trasy liší od té v navigaci, je ten, že program nezahrnuje cestu skrz obce a města po turistických značkách. Dále není jasné, zda v zatáčkách to propočítává v závislosti na směru jízdy nebo počítá s ideální stopou. Takže důvodů je vícero. Časem to však sjednotíme.

Také ale nezohledňuje, kudy vede která turistická značka, přes centra měst a obcí. Program nabídne optimální trasu, ale ta se může od barevné turistické trasy lišit.

**************************************************************

Cyklotrasa 20 km  = 25 km přes chromeč, 28 přes sudkov

BOHUTÍN –  chromeč – POSTŘELMOV –  ROVENSKO – SVÉBOHOV – HORNÍ STUDÉNKY – ZBOROV – KLÁŠTEREC –   BOHUTÍN

Podrobnosti o trase naleznete ZDE:

QR Code

==============================================

mapy.cz  cyklo20_zaba_s

QR:

**************************************************************

Cyklotrasa 27 km

Itinerář:

BOHUTÍN – (kolem areálu pod Zbovou) – BLUDOV  – POSTŘELMOV –  ROVENSKO – SVÉBOHOV – HORNÍ STUDÉNKY – ZBOROV – KLÁŠTEREC – BOHUTÍN

Potrobnosti o trase a mapu najdete ZDE.

QR Code

Výškový rozsah: 252

Celkové stoupání: 401

Celkové klesání: 401

======================

Seznam mapy.cz

QR:

*****************************************************************

Cyklotrasa 36 km =38,6 km

Podrobnosti naleznete zde

Itinerář:

BOHUTÍN – BLUDOV – POSTŘELMOV – ROVENSKO – SVÉBOHOV – HORNÍ STUDÉNKY – BŘEZNÁ – BUKOVICE – BUŠÍN – OLŠANY – BOHUTÍN

QR Code

=============

https://mapy.cz/s/jocasudose

QR:

*********************************************************************

Popis cyklotrasy – 40 km (47 km_m)

Itinerář:

BOHUTÍN Zbová – KLÁŠTEREC – ZBOROV – HORNÍ STUDÉNKY – ŠTÍTY – Drozdovská pila – HOŠTEJN – HNĚVKOV – ZÁBŘEH NA MORAVĚ – ROVENSKO – POSTŘELMŮVEK – BOHUTÍN

Mapu a podrobnosti o trase najdete ZDE.

QR Code

Výškový rozsah: 295 m

Celkové stoupání: 751 m

Celkové klesání: 751 m

===============

https://mapy.cz/s/javezecura

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/dopovolaza“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

QR:

**************************************************

Popis cyklotrasy pro MTB – 40 km

Itinerář:

BOHUTÍN Zbová – KLÁŠTEREC – OLŠANY – BUŠÍN – JANOUŠOV – ČEČEL – Sv. Trojice – Severomoravská chata – sv. Trojice – RAŠKOV – RUDA NAD MORAVOU – BOHUTÍN

Mapu a další podrobnosti o trase najdete ZDE.

QR Code

====================

https://mapy.cz/s/pemujuheze

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/bobadaruge“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

QR:

************************************************

Popis cyklotrasy – 45 km  Pozn. trasa je stejná jako Cyklo40_zaba_s

         Z Bohutína pojedeme přes Klášterec do Zborova a Horních Studének. Odtud sjedeme do Štítů a před náměstním odbočíme vlevo na Drozdovskou Pilu. Teď už jedeme pořád z kopce kolem řeky Březná s větrem v zádech až do Hoštejna. Na křižovatce odbočíme vpravo po cyklotrase směrem do Hněvkova a Zábřeha na Moravě.

         Ze Zábřeha pokračujeme směrem na Rovensko a Postřelmůvek. V zatáčce za sjezdem dolů odbočíme doprava a po polní cestě do Chromče, kde se zastavíme v pohostinství  u Obra Drásala. Odtud se vrátíme po hrázi kolem řeky Moravy do Bohutína.

Itinerář:

BOHUTÍN Zbová – KLÁŠTEREC – ZBOROV – HORNÍ STUDÉNKY – ŠTÍTY – Drozdovská pila – HOŠTEJN – HNĚVKOV – ZÁBŘEH NA MORAVĚ – ROVENSKO – POSTŘELMŮVEK – BOHUTÍN

Mapu a další podrobnosti o této trase naleznete ZDE.

QR Code

**********************************

Popis cyklotrasy – 57 km

Z místa startu v Bohutíně dojeďte k blízkému kostelíku, kde zabočte doleva. Přejeďte železniční přejezd  a na křižovatce se dejte doprava  (silnice č. 11) na KLÁŠTEREC, OLŠANY, BUŠÍN,

Hambalky  dále přes obec ČERVENÁ VODA do KRÁLÍKY (silnice č. 43.) Z Králík  po silnici č. 312  pokračujeme přes MALÁ MORAVA do HANUŠOVICE. Dále přes RAŠKOV, BOHDÍKOV, RUDA NAD MORAVOU, OLŠANY (na křižovatce doleva na sil. č. 11) přes KLÁŠTEREC  a za ním doleva do Bohutína.

Itinerář:

BOHUTÍN –  KLÁŠTEREC – OLŠANY – BUŠÍN – HAMBALKY????- –……………….. – ČERVENÁ VODA – KRÁLÍKY – MALÁ MORAVA –  HANUŠOVICE  – RAŠKOV- BOHDÍKOV – RUDA NAD MORAVOU – OLŠANY  – KLÁŠTEREC – BOHUTÍN = 64 km

Informace a podrobnosti ke trase naleznete ZDE.

QR Code

===================

https://mapy.cz/s/hufezolepo

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/herasesapo“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

**************************************

 Popis cyklotrasy – 60 km

         Z Bohutína jedeme do Hanušovic a u benzinové pumpy odbočíme vlevo na Habartice a po krásné asfaltové cestě mezi poli jedeme do Vikantic, Šléglova a Starého Města. Odtud do Hanušovic a přes Bohdíkov zpět do Bohutína.

   Itinerář:

   BOHUTÍN – HANUŠOVICE – HABARTICE – VIKANTICE – ŠLÉGLOV – STARÉ MĚSTO – HANUŠOVICE – BOHDÍKOV – BOHUTÍN.

Podrobnosti o trase získáte zde:

QR Code

  (Tato trasa je dlouhá asi 63km)

=============

https://mapy.cz/s/gugobofure

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/lukotabule“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

         Tuto trasu je možno absolvovat i tak, že v obci Vikantice odbočíme do Branné a vrátíme se do Hanušovic a do Bohutína údolím řeky Moravy.

              NEBO:

  BOHUTÍN – HANUŠOVICE – HABARTICE – VIKANTICE – BRANNÁ – HANUŠOVICE – BOHUTÍN

Podrobnosti o trase získáte zde:

QR Code

  (Tato verze trasy je dlouhá přesně 60 km.)

=============

https://mapy.cz/s/leloborena

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/posotebose“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

*************************************************

 Popis cyklotrasy – 80 km

    Z Bohutína jedeme po silnici přes Ruda n. Mor. do Hanušovic, Starého Města. Za Starým Městem odbočíme na Kunčice a pokračujeme nahoru po lesní asfaltové cestě až na  chatu Paprsek. Po občerstvení sjedeme po turistické značce do Petříkova a odtud po silnici do Ostružné, Branné, Hanušovice zpět do Bohutína.

    Itinerář:

    BOHUTÍN – RUDA NAD MORAVOU – HANUŠOVICE – STARÉ MĚSTO – KUNČICE – chata Paprsek – PETŘÍKOV – OSTRUŽNÁ – BRANNÁ – HANUŠOVICE – BOHUTÍN

Informace o této trase naleznete zde.

QR Code

===================

https://mapy.cz/s/fopufasozu

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/jananejudu“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

*****************

*****************

Trasy pro pěší

Popis trasy pro pěší – 8 km

Od bohutínské tělocvičny zahneme  vpravo k požární nádrži nad obchodem, kde odbočíme vlevo na modrou  turistickou značku. Po které půjdeme přes kopec do Radomilova, kde se u kostela napojíme na zelenou turistickou značku, po které  pokračujeme na Zlatník (3 km z Bohutína). Stále po zelené značce dojdeme ke Kostelíčku (4 km z Bohutína), kde je kontrola pro trasy 8 a15 km. Na této kontrole je možnost opékání z vlastních zásob.  Z kontroly se vydáme stejnou cestou zpět do Radomilova a Bohutína.

Pozn. č. 1  Trasa po zelené značce vede po vrstevnici kolem hory Baba. Horolezci mohou jit i přes Babu. Zda je to kratší nevím, ale nastoupáte a vzápětí naklesáte 50 výškových metrů navíc. Ovšem ten výhled. Naše mapa i schema převýšení s Babou nepočítá.

Pozn. č. 2.  Pokud na zpáteční cestě v Radomilově usoudíte, že to po modré fakt nedáte, můžete si trasu příjemně prodloužit, ale půjdete po tvrdém,rovném a hladkém asfaltu po silnici do Bartoňova a pak se napojíte na cyklostezku vedoucí do Bohutína podél kolejí.

Pozn. č. 3  Ať nastoupáte více výškových metrů či se budete vracet přes Bartoňov, tak dostanete diplom, který přísluší  původní trase.

Pozn. č. 4  Tato trasa je vhodná v jiném termínu  spíše pro horská kola a zdatnější jezdce. Pro lehokola to bude lepší vzít po asfaltu z Bohutína do Bartoňova a Radomilova. V Radomilově sjedete z asfaltu na polní cestu ke Zlatníku. Na rozcestí u Baby to vemte raději přes Babu pěšky (je to lepší i pro lehotříkolky), protože trasa po zelené je příliš úzká.

Informace a mapu trati najdete ZDE:

QR Code
https://mapy.cz/s/fagaheduta

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/hoperuralu“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

        ********************************************

Popis trasy pro pěší – 15 km

         Z Bohutína od tělocvičny odbočíme vpravo k požární nádrži nad obchodem, kde odbočíme vlevo na modrou turistickou značku. Po modré značce půjdeme do Radomilova, kde se u kostela napojíme na zelenou turistickou značku, po které pokračujeme přes Zlatník na rozcestí U kostelíčka, kde se nachází společná  kontrola tras 8 a 15 km (je zde možnost opékání z vlasních zásob). Z kontroly dále pokračujte po zelené na Háj (631 m n. m.) Rozhledna má výšku 29 m a pokud chcete, můžete na ni vystoupit. Z Háje pokračujeme po zelené značce do sedla u Červeného kříže (502 m n. m.), dále přes Chocholík (548 m n.  m.). ZDE POZOR!!!

        Z cesty odbočuje turistická značka prudce vpravo. Dále pokračujeme přes Hradisko (461 m n. m.) k turistickému ukazateli (Číňan) Na Zámečku. Zde opustíme turistickou značku a odbočíme vpravo na asfaltovou silnici, po které pokračujeme do Bludova. Kolem kostela a školy dojdeme po silnici do Bohutína. V tělocvičně je cíl pochodu.

Itinerář:

BOHUTÍN – RADOMILOV – Zlatník – U kostelíčka – Háj – Červený kříž, sedlo – Chocholík – HRADISKO(zřícenina hradu Bludov) – Zámeček – BLUDOV (ul. K Zámečku – ul. Nová Dědina – ul. Bohutínská) – BOHUTÍN

Informace a mapu trasy naleznete ZDE:

QR Code

===============

https://mapy.cz/s/dabefoheke

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/gumepakeve“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

*************************

Popis trasy pro pěší – 25 km

 Itinerář:

    BOHUTÍN – KLÁŠTEREC – ROZSOCHA – HORNÍ STUDÉNKY – rybník SYCHROV – PUSTINA – HAMBALEK – SKALKA – PARTIZÁNSKÉ BUNKRY – U AMERIKY – POD JANEM – ŠOŠOLA – RUDA NAD MORAVOU (kostel) – RUDA NAD MORAVOU (Mýto, žel. st.) – HRABENOV – RADOMILOV – BOHUTÍN

Informace a mapu trasy naleznete ZDE:

QR Code

=================

https://mapy.cz/s/lenehetoka

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/kasuhomugo“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

*******************

Popis trasy pro pěší – 35 km

Itinerář:

BOHUTÍN – KLÁŠTEREC – ROZSOCHA – HORNÍ STUDÉNKY – JAVOROVÁ ALEJ – ŠTÍTY – rybník SYCHROV – PUSTINA – HAMBÁLEK – SKALKA – PARTIZÁNSKÉ BUNKRY – U AMERIKY – POD JANEM – ŠOŠOLA – RUDA NAD MORAVOU (kostel) – RUDA NAD MORAVOU (Mýto, žel. st.) – HRABENOV – RADOMILOV – BOHUTÍN

Informace a mapu trasy naleznete ZDE:

QR Code

================

https://mapy.cz/s/matomapajo

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/janafumeme“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

****************

Popis trasy pro pěší – 60 kim

Itinerář:

BOHUTÍN – KLÁŠTEREC – ROZSOCHA – HORNÍ STUDÉNKY – rybník SYCHROV – PUSTINA – HAMBÁLEK – SKALKA – PARTIZÁNSKÉ BUNKRY – ČEČEL (silnice) – HRUBÝ LES – BOUDA, rozc. – pramen Rudolf – SVATÁ TROJICE – NAD PRAMENEM RUDOLF – U SEVEROMORAVSKÉ CHATY – POD POHOŘELCEM – LYSINA – POČÁTKY – POD VRŠAVOU – HANUŠOVICE (žel. st.) – HANUŠOVICE (u pivovaru) – HANUŠOVICE (Holba) – NOVÝ HRAD (rozc.) – LUŽNÁ – POD SMRKEM – OSIKOV – NAD SKÁLAMI – MĚSTSKÉ SKÁLY – NAD LOMEM – POD LOMEM – TULINKA – U NOVÝCH DOMKŮ – ŠUMPERK UČILIŠTĚ – ŠUMPERK (Koruna) – ŠUMPERK (Bludovská) – ZÁMEČEK – BLUDOV (Pod Lipami) –  VLČÍ DŮL – ZLATNÍK – RADOMILOV – BOHUTÍN

Informace a mapu trasy naleznete ZDE:

QR Code

==============

https://mapy.cz/s/ganozacaze

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/mubonerego“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>

**********************

Popis trasy pro pěší – 70 km

Itinerář:

BOHUTÍN – KLÁŠTEREC – ROZSOCHA – HORNÍ STUDÉNKY bus – ZA HOROU – ŠTÍTY (ul. Široká) – rybník SYCHROV – PUSTINA – HAMBÁLEK – SKALKA – PARTIZÁNSKÉ BUNKRY – ČEČEL (silnice) – HRUBÝ LES – BOUDA, rozc. – pramen Rudolf – SVATÁ TROJICE – NAD PRAMENEM RUDOLF – U SEVEROMORAVSKÉ CHATY – POD POHOŘELCEM – LYSINA – POČÁTKY – POD VRŠAVOU – HANUŠOVICE (žel. st.) – HANUŠOVICE (u pivovaru) – HANUŠOVICE (Holba) – NOVÝ HRAD (rozc.) – LUŽNÁ – POD SMRKEMSMRK – OSIKOV – NAD SKÁLAMI – MĚSTSKÉ SKÁLY – NAD LOMEM – POD LOMEM – TULINKA – U NOVÝCH DOMKŮ – UČŇOVSKÁ ŠKOLA – ŠUMPERKŠUMPERK (Koruna) – ŠUMPERK (Bludovská) – ZÁMEČEK – BLUDOV (Pod Lipami) –  VLČÍ DŮL – ZLATNÍK – RADOMILOV – BOHUTÍN

Informace a mapu trasy naleznete ZDE:

QR Code

==============

https://mapy.cz/s/nenuvalobe

<iframe style=“border:none“ src=“https://frame.mapy.cz/s/carapesofe“ width=“700″ height=“466″ frameborder=“0″></iframe>