I letos budou upomínkové žabičky ….

I letos paní Šterclová ze Šternberka připravila upomínkové žabičky a to hned v několika verzích.

Nejprve velmi užitečné záložkové žabky, díky kterým si osvojíte jednoduché matematické zákonitosti, jako jsou převody jednotek, mocniny či římské číslice atd.

Verze záložková

Druhou verzí jsou žabičky z papíru, které opravdu skáčou. Však to také dalo práci zjistit, jaká tloušťka papíru je proto nejvhodnější. Žabky jsou ze světlezeleného papíru a děti si je potom mohou sami pokreslit nebo uspořádat skákací závody.

Verze skákací

No a třetí verzí je samozřejmě varianta jedlá – z poctivého perníku, z poctivých surovin.

Pozn. pro rejpaly. Jedná se o reklamní předmět, tudíž odpadá povinnost každý kus vybavit štítkem o složení. To, jestli ho sníte sami, nebo to za vás udělají ořecháči na poličce doma, to už je na vás. Je jen škoda, že z fotek není cítit ta vůně.

Jako každý rok se po všech druzích jistě zapráší.

Poznámka pořadatelů: Ikdyž  je žabek relativně dost, tak jich není stejně. A je dost dobře možné, že se na někoho nedostane.  Takže spěchejte do cíle, protože: KDO POZDĚ CHODÍ,  –  znáte to….  Proto se prosím na nás nezlobte, když se na vás nedostane, nebo nedostanete všechny tři verze.

Všechny žabky letos vyráběla paní Šterclová sama a vůbec nikdo jí nepomohl.

One Comment

  1. Jarmila

    Musím reagovat na článek o paní Šterclové,opravdu tato paní každý rok připraví několik papírových žabiček,nebo záložky atd. a to nemluvím o krásně vonavých perníčku které moooc chutnají.
    Děkujeme moc Aničce Šterclové manž. Hýblovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *